Antarktida – poznejte život a krásu unikátního kontinentu

17. 9. 2017

Dnes vám přinášíme tip na zajímavou a nevšední dovolenou, která osloví především milovníky dobrodružství a nedotčené přírody. Na 17 dní se můžete v termínu 13.11. – 29.11.2017 vydat poznávat krásy a život Antarktidy, a to díky poznávacímu zájezdu, který můžete zakoupit u cestovní agentury Travelportal.cz. Čeká vás plavba ledoborcem, výsadky helikoptérou ke koloniím tučňáků nebo třeba prohlídka zkamenělin prehistorických ještěrů. Cena zájezdu činí 330 tisíc Kč, odlet je z Prahy a ubytování a stravování dle programu níže.

Bližší informace o zájezdu a rezervace zde

Den 1: ODLET Z PRAHY
Odlet do Ushuaii přes Buenos Aires.

Den 2: BUENOS AIRES – USHUAIA
Přílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocleh v Ushuaii.

Den 3: USHUAIA
Snídaně. Možnost návštěvy národního parku Tierra del Fuego, nalodění na expediční ledobornou loď a plavba průlivem Beagle směrem na jih.

Den 4: DRAKEŮV PRŮLIV
Plavba přes Drakeův průliv. Během celé plavby probíhá na lodi populárně odborný program s polárnickou tematikou (přednášky, filmy, videoprojekce, odborné komentáře k navštíveným lokalitám, procesům, historii). Možno také pozorovat mořské ptactvo – několik druhů albatrosa (mezi nimi také největší létavý pták na světě albatros stěhovavý), buřňáka.

Den 6: ANTARKTIDA – WEDELLOVO MOŘE
Vplutí do Wedellova moře, pokud podmínky dovolí, výsadek na Antarktickém poloostrově u Brown Bluff. Během plavby Weddellovým mořem se postupně mohou objevovat mohutné ledové kry připomínající obrovské stolové desky – pro oblast na východ od Antarktického poloostrova typický úkaz. Na mnohých by hravě přistály velké dopravní letouny, na některé by se bez potíží vešlo město o velikosti Prahy. Dosud vůbec největší ledová kra měla rozlohu 31.000 km2; byla tedy větší než Belgie.

Den 7: ANTARKTIDA – KOLONIE TUČŇÁKŮ CÍSAŘSKÝCH
Tyto dva dny jsou vyhrazeny na výsadek helikoptérou ke kolonii tučňáků císařských na ostrově Snow Hill Island. Dosažení kolonie je možné pouze pomocí helikoptéry, jejíž provoz je nicméně závislý na přírodních silách. Pokud příroda dovolí, kapitán najde vhodnou pozici pro zahájení výsadku ke kolonii tučňáků. Let trvá cca 15 minut (kapacita helikoptéry 6 osob). Místo přistání je vždy velmi pečlivě vybráno zejména s ohledem na nerušený život kolonie. Po přistání je proto nutné jít pěšky cca 45 minut k vlastní kolonii. Poznámka: Vzhledem k odloučenosti lokality je provoz helikoptéry či konání výsadků bez záruky. Rozhodujícím faktorem jsou vždy aktuální povětrnostní a jiné podmínky a jedinou prioritou je bezpečnost všech zúčastněných. O konání výsadku rozhodne vedoucí expedice či kapitán plavidla.

Den 9: ANTARKTIDA – OSTROVY WEDDELLOVA MOŘE
Pokud budou výsadky helikoptérou ke kolonii tučňáků císařských úspěšné, následují plánované výsadky na ostrovy ve Weddellově moři nebo na Antarktickém poloostrově. Na ostrovech Devil Island a Brown Bluff žijí dravé chaluhy, buřňáci a také tučňáci kroužkoví a oslí, kteří ve srovnání s největšími tučňáky císařskými dorůstajícími až 120 cm, vypadají maličcí. Na ostrově Vega Island je významná přítomnost sedimentů z období křídy a byly zde nalezeny mnohé velmi zachovalé zkameněliny prehistorických ještěrů. Na 2 km vzdáleném ostrově Jamese Rosse stojí česká Mendelova polární stanice. Pokud výsadky za tučňáky v den 7. a 8. nebudou úspěšné, následuje tento den další pokus – výsadek na Snow Hill Island.

Den 10: ANTARKTIDA – HALF MOON ISLAND
Výsadek na ostrově Half Moon Island, kde se vyskytují tučňáci oslí a uzdičkoví, tuleni Weddellovi a rypouši sloní. Následně odpoledne poslední výsadek v zátoce Pendulum Cove na malém vulkanickém ostrůvku Deception Island.

Den 11: DRAKEŮV PRŮLIV
Plavba na sever Drakeovým průlivem.

Den 13: USHUAIA – BUENOS AIRES
Vylodění v Ushuaii, přelet do Buenos Aires. Nocleh v Buenos Aires.

Den 14: BUENOS AIRES
Prohlídka města, kde se zrodilo světoznámé tango, včetně ústředního náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem, který díky své narůžovělé barvě dostal přezdívku Casa Rosada, nejširší ulice světa Avenidy de 9 Julio, Obeliskem republiky a budovou Opery a luxusní pěší nákupní zóny Avenidy de Florida. Nocleh v Buenos Aires.

Den 15: BUENOS AIRES
Snídaně. Volný den v Buenos Aires, večer představení argentinského tanga s večeří v národním stylu.

Den 16: ODLET Z BUENOS AIRES
Odlet z Buenos Aires.

Den 17: PŘÍLET DO PRAHY

LOĎ ORTELIUS Loď Ortelius byla postavena pro výzkumné účely Ruské akademie věd. Po dosloužení jako vědecké plavidlo prošla loď v letech nákladnou kompletní rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny kajuty mají příslušenství, většina dvoulůžkových kabin je vybavena palandami. Důležitým aspektem je ledoborná klasifikace UL1 / 1A, což lodi umožňuje pohyb v letním a podzimním období ve vodách zamrzlých jednoročním ledem. Společné prostory: Salon s barem a knihovnou, z něhož je výborný výhled na scenérie na trase, restaurace, přednáškový sál, na venkovních palubách lodi lze rovněž pohodlně vychutnávat přírodní krásy po trase. Technická data lodě: Délka 91 m, šířka 17,6 m, ponor 5,8 m, hrubý objem 4.575 t, pohon – 6 kombinované elektro-dieselové motory, max. rychlost 14,3 uzlů, ledoborná klasifikace UL1 (=1A) Posádka – cca 48 osob (dle obsazení), cestující – 116

Vzhledem k expedičnímu charakteru cesty je program orientační a konkrétní trasa, její části nebo její pořadí se může měnit na základě aktuálních povětrnostních, ledových a jiných podmínek. Rozhodující slovo má vždy kapitán lodi.Klasická Antarktida

4.2.-13.2.2020 , Plná penze

125 600 Kč

Doprava: Vlastní ()


Ostrov King George

27.2.-28.2.2020 , Bez stravy

126 500 Kč

Doprava: Kombinovaná ()


Antarktida Přes Noc – Ostrov King George

26.3.-28.3.2020 , Dle programu

149 500 Kč

Doprava: Kombinovaná ()


Překročení Polárního Kruhu, 15 Dní – Země Půlnočního Slunce

24.3.-6.4.2020 , Plná penze

204 285 Kč

Doprava: Kombinovaná ()


Antarktida

20.12.2020-5.1.2021 , Dle programu

299 000 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 2,


Argentina, Chile, Antarktida, Zámořské Území Velké Británie, Uruguay Z Buenos Aires Na Lodi Celebrity Silhouette, Plavba S Bonusem – 393944296A

3.1.-17.1.2021 , All Inclusive

71 470 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 5,


Antarktida s českým delegátem

13.3.-28.3.2021 , Snídaně

199 990 Kč

Doprava: Letecky ()
Hvězdiček: 3,