Chile a Argentina – 15 denní poznávací zájezd

13.09.2017

Chile je významná jihoamerická země, jejíž 4300 km dlouhé území sahá od horských pustin na severu až po deštivé území na jihu kontinentu. Podélně lze území rozdělit na tři části –
pobřežní horské pásmo, které bylo v jižní části zatopeno vodou a tím vznikla řada ostrovů, druhou částí je podélné údolí táhnoucí se od hranic s Peru k Puerto Monttu a třetí je horský masiv And. Andy zabírají téměř polovinu rozlohy země a dosahují výšky až 6800 metrů. Podnebí Chile je stejně rozmanité jako reliéf krajiny. Andské pohoří má v nejvyšších polohách velmi studené zimy a velké množství sněhu. V západní části Chile jsou tři různá klimatická pásma – pouštní na severu, uprostřed středozemní typ a na jihu vlhké podnebí.

Území Chile, které objevil v r. 1520 F. Magalhaes, bylo osídleno indiánskými kmeny. Na počátku 16. století vtrhli do země Španělé a porobenou zemi změnili na svou kolonii. V roce 1818 se stala Chile suverénním státem. Většina Chilanů žije ve střední části země. V Santiagu žije jedna třetina veškerého obyvatelstva. Je tak největší průmyslové a politické centrum země. Návštěvník Chile zde může především obdivovat rozmanitou přírodu – nehostinnou poušť Atacama, jezerní oblast v povodí řeky Bio Bio s vyhaslými sopkami, vodopády, zasněžené vrcholky And či ledovce a Ohňovou zemi. Za zhlédnutí jistě stojí i historické město Santiago s koloniálním centrem, předkolumbovským muzeem a stavbami z doby španělské nadvlády.

Chile a sousední Argentinu můžete poznat díky zajímavému a bohatému poznávacímu zájezdu, který je v nabídce cestovní agentury Travelportal.cz v termínu 02.10. – 16.10.2017. Odlet je z Prahy a cena zájezdu činí 119990 Kč.

Bližší informace o zájezdu a rezervace zde

1. den PRAHA – SANTIAGO DE CHILE Odlet z Prahy do Santiago de Chile (noční let)

2. den SAN PEDRO DE ATACAMA Po uvítání na letišti průvodcem America Tours pokračování letu do Calamy, odtud transfer přes pouštní planinu do oázy San Pedro de Atacama. Toto krásné a pro nás velice exotické městečko je bohaté na tradice kultury Atacameno.Ubytování a odpočinek po náročné cestě, aklimatizace na velkou nadmořskou výšku.

3. den SAN PEDRO, MOON VALLEY Dopoledne prohlídka San Pedro, při níž navštívíte muzeum oblasti Atacama a prastarý kostel, a zorientujete se v křivolakých uličkách městečka. Odpoledne navštívíte Valley of the Moon známé svými bizarními skalními formacemi a hrou barev pouště v zapadajícím slunci.

4. den VULKÁN MISCANTI, SOLAR DE ATACAMA Celodenní výlet k lagunám Miscanti a Miniques. Cestou můžete obdivovat vyschlou pampu s impozantními vulkány And v pozadí a od jezer pak ohromující pohled na sopku Miscanti pokrytou sněhem. Navštívíte také solná pole Solar de Atacama a u zdejšího jezera uvidíte ptačí kolonie, zejména pak růžové plameňáky.

5. den GEJZÍRY EL TATIO, CASPANA, CHIU-CHIU Ještě za hluboké noci odjezd temnými Andami k El Tatio Geyser – nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě. Za východu slunce je zde, ve výškách nad 4000 metrů, síla gejzírů největší, a pohled na ně nejimpozantnější.Pokračování “větrnou” cestou pod andskými hřebeny, kde budete mít možnost vidět lišky, lamy guanaco, divoké muly a další místní zvířata. Prohlídka Caspana – sídla více než 800 let staré civilizace, návštěva ruin “neviditelné” indiánské pevnosti Pukara de Lasana a známého kostela ve ves nici Chiu Chiu, prý nejstaršího na americkém kontinentu. Závěrem příjezd do Calamy a odlet do Santiaga, transfer a ubytování.

6. den SANTIAGO DE CHILE Prohlídka hlavního města Chile. Návštěva Plaza del Armas s historickými vládními budovami a mnoha dalších zajímavých míst. Odpoledne návštěva proslulých vinic v podhůří And a ochutnávka zdejšího vína.

7. den VALLE DE COLCHAGUAS, CHILLAN Odjezd na jih do údolí Valle de Colchaguas. Prohlídka zdejších rozsáhlých vinic s ochutnávkou místního jedinečného vína. V podvečer příjezd do města Chillan, ubytování.

8. den TEMUCO, PUCÓN, VULKÁN VILLARICA Ráno odjezd k impozantním vodopádům Salto de Laja. Prohlídka vodopádů, poté pokračování cesty do historického města Temuco. Zastávka na tržišti s možností nákupu výrobků mapuchských indiánů, poté pokračování do městečka Pucon – brány do oblasti jezer na úpatí impozantního kouřícího vulkánu Villarica. Volný podvečer – vychutnejte si lázeňskou atmosféru městečka na březích jezera Villarica !

9. den LAKE DISTRICT, SAN MARTÍN, SAN CARLOS de BARILOCHE Průjezd lesními silnicemi do malebného Seven Lake Region. Cestou lemovanou sopkami se zasněženými vrcholy dorazíme na hranice a vstoupíme do Argentiny a navštívíme horské městečko San Martin de los Andes. Průjezd Lake District – území plného jezer pod zasněženými vrcholky And. Večer přijedeme do San Carlos de Bariloche, lázeňského letoviska ležícího na břehu ohromného jezera Nahuel Huapi, ubytování.

10. den SAN CARLOS, NP PUYEHUE, VULKÁN OSORNO Ráno vycházka centrem města, poté odjezd přes Villa Angostura zpět do Chile, návštěva národního parku Puyehue s jedinečnými výhledy na vulkán Casablanca a jezero Llanquihue. Závěrem dne návštěva jezera Todos los Santos známého neuvěřitelně tyrkysovou vodou. Zastávka u říčních peřejí tyrkysové barvy pod kouřícím vulkánem Osorno, poté odjezd do místa ubytování v Puerto Varas.

11. den PUERTO VARAS – PUNTA ARENAS Přejezd z Puerto Varas do Puerto Montt a odtud odlet do Punta Arenas – nejjižnějšího města na světě. Odtud po orientační prohlídce města odjezd do Puerto Natales, brány do národních parků Glacier a Torres de Paine.

12. den NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.

13. den LEDOVEC PERITO MORENO Celodenní výlet k jedinečnému obrovskému ledovci Perito Moreno (na místě je možnost zakoupit plavbu lodí podél ledovce), pozorování odlamujících se kusů ledu padajících do jezera. Návrat v odpoledních hodinách a v podvečer orientační prohlídka centra El Calafate

14. den EL CALAFATE – PRAHA Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště do El Calafate a odlet do Prahy (s přestupy).

15. den Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.Patagonie Expres

9.4.-22.4.2018 , Snídaně

73 577 Kč

Doprava: Letecky ()
Hvězdiček: 3,


Napříč Jižní Amerikou – Peru, Bolívie a Chile

5.4.-23.4.2018 , Snídaně

105 800 Kč

Doprava: Letecky ()
Hvězdiček: 3,


Patagonie Expres

18.5.-31.5.2018 , Snídaně

73 577 Kč

Doprava: Letecky ()
Hvězdiček: 3,


Přírodní krásy Brazílie – od Ria k Amazonii

30.6.-13.7.2018 , Snídaně

89 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3.5,


Chile a Velikonoční ostrov

25.10.-8.11.2018 , Snídaně

135 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3.5,


Napříč Jižní Amerikou – Od Pacifiku Až Do Ria

20.11.-9.12.2018 , Snídaně

94 990 Kč

Pobytové, Novomanželská sleva
Doprava: Letecky (Praha)


Fjords Of Tierra Del Fuego Na Lodi Ventus Australis

15.12.-19.12.2018 , All Inclusive

49 000 Kč

Doprava: Vlastní ()


Argentina, Uruguay, Brazílie Z Buenos Aires Na Lodi Msc Orchestra – 393836150

2.2.-11.2.2019 , Plná penze

40 070 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.9 z 10


Pohádková Patagonie – Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

1.2.-23.2.2019 , Dle programu

111 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Patagonie – Argentina a Chile – Za přírodními krásami pohodlně

23.2.-10.3.2019 , Dle programu

109 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Brazilský expres (Rio a Iguazú)

7.3.-16.3.2019 , Snídaně

63 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3.5,


Z Ria až na pobřeží Pacifiku

7.3.-22.3.2019 , Snídaně

102 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3.5,


Fjords Of Tierra Del Fuego Na Lodi Stella Australis

25.3.-29.3.2019 , All Inclusive

39 000 Kč

Doprava: Vlastní ()