Drážďany (Dresden) – oblíbený turistický cíl

18. 6. 2016
Publikoval:
2132 přečtení

Drážďany jsou světově proslulé jako oblíbený turistický cíl. Roku 2013 město navštívily téměř 2 miliony turistů a bylo zaznamenáno na 4 miliony přenocování. Přibližně 82% turistů pocházelo z Německa. I přes nárůst v posledních letech zůstává vytížení hotelů stejné – z celkové kapacity 22 521 míst na spaní bylo vyčerpáno jen 52%. Celkový obrat v oblasti turismu dosáhl 988 milionu eur, uvádí o oblíbenosti německého příhraničního města internetová encyklopedie WIKIPEDIA.

Mezi českými turisty jsou Drážďany proslulé především svými vánočními trhy na které se každoročně vydávají každoročně tisíce Čechů. Ale i nyní v letní sezóně toto město turistům co nabídnout.

Naproti Starému městu na břehu Labe jsou pravidelně pořádány od roku 1990 filmové noci (Filmnächte). Různé koncerty, projekce filmů a další akce trvají v současnosti 60 dnů a přitáhnou celkem 150 000 diváků. Od roku 1991 se konají městské slavnosti na březích Labe (Elbhangfest), které se rozprostírají od městské části Loschwitz až po Pillnitz a které každoročně vyhledá v Drážďanech na 80 000 lidí.

V srpnu je pořádán v centru Drážďan městský festival (Stadtfest), na nějž dorazí okolo půl milionu návštěvníků.

V letních měsících se koná ve večerních a nočních hodinách i mnoho menších akcí. Na konci června a začátkem července zvou veřejnost četné výzkumné instituce a vysoké školy na tzv. dlouhou vědeckou noc (Lange Nacht der Wissenschaften). Krátce poté se zpravidla koná noc muzeí (Museumssommernacht). Od roku 2003 je na podobném principu pořádána každé dva roky i noc kostelů (Nacht der Kirchen), při níž je možné navštívit až 60 různých objektů.

Ve městě vznikla v novověku řada barokních, klasicistních a historizujících budov, které svým významem přesahují hranice spolkového státu Sasko. Mezi nejvýznamnější stavby patří například Zwinger (původně zamýšlené nádvoří nového zámku, který ale nebyl nikdy postaven), římskokatolická Katedrála Nejsvětější Trojice, známá jako Hofkirche, monumentální protestantský Kostel Panny Marie (Frauenkirche) se čtvercovým půdorysem, Taschenbergpalais či budova Saské státní opery Semperoper.

Světoznámá muzea se nacházejí v areálu renesančního Rezidenčního zámku (Residenzschloss), který hostí různé sbírky saských kurfiřtů a králů. Nalézá se zde největší klenotnice v Evropě – Grünes Gewölbe, dále pak Zbrojnice (Rüstkammer), kabinet s mědiryty (Kupferstichkabinett) či mincovní kabinet (Münzkabinett).

V areálu Zwingeru se kromě Obrazárny Staří mistři (Gemäldegalerie Alte Meister) a sbírky porcelánu (Porzellansammlung) nalézá i Matematicko-fyzikální salon (Mathematisch-Physikalischer Salon). V Albertinu se nachází Obrazárna Noví mistři (Galerie Neue Meister).

Další muzea jsou například v renesanční budově Johannea (muzeum dopravy) a v Japonském paláci (Japanisches Palais – je zde umístěno muzeum prehistorie a etnologie). Ojedinělé je interaktivní Muzeum hygieny (Hygienemuseum), které šíří znalosti ohledně zdraví, lidské biologie a medicíny do povědomí široké veřejnosti. Nejslavnějším exponátem je Transparentní žena. Velké pozornosti návštěvníků saské metropole se těší i Vojenské historické muzeum Spolkové armády (Militärhistorisches Museum der Bundeswehr).

Neobvyklý je takzvaný Panometer s monumentálním 360stupňovým panoramatickým obrazem Drážďan, který ukazuje podobu města v roce 1756.

Oblíbeným místem je též zámek Pillnitz na pravém břehu Labe. Nedaleko města se kromě toho nalézá i známý lovecký zámek Moritzburg.

zdroj: WIKIPEDIA

Levné pobyty v Dážďanech vybírejte zde nebo prostřednictvím vyhledávacího formuláře v pravé části stránek, případně z tipů níže.

[insert_php]
// URL adresa
$url = ‘https://affil.invia.cz/direct/core/tool_xml-feed/download/id/173281-57653ce82353a/’;
// Unikatni nazev
$name = ‘2016061803’;
// Pocet polozek
$count = 50;
// Zde už needitovat
$full_url = “https://www.levna-dovolena.com/invia.php?url=$url&name=$name&count=$count”;
echo file_get_contents($full_url);
[/insert_php]