Eifelova věž – kolik je vstupné?

29. 12. 2016
1259 přečtení

Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů ve Francii do kterého se každoročně vydává na 7 milionů turistů, je pařížská Eiffelova věž. Tato ocelová konstruce o výšce přes 300 metrů byla postavena v letech 1887 až 1889 u příležitosti stého výročí Velké francouzské revoluce. Její dokončení bylo naplánováno na rok 1889 kdy byla otevřena v rámci Světové výstavy. Eiffelova věž měla v Paříži stát pouhých dvacet let do roku 1909. O prodloužení její plánované existence se zasloužilo zejména to, že byla využívána jako meteorologická stanice a později také jako rozhlasový a televizní vysílač. Věž nese jméno svého konstruktéra Gustava Eiffela.

Eiffelova věž má celkem tři plošiny, a to ve výšce 57, 115 a 276 metrů. Do prvních dvou pater se dostanete pomocí schodů popřípadě lanovek umístěných v nohách Eiffelovy věže. Druhé a třetí patro pak spojuje výtah.

Při dobré viditelnosti lze z Eiffelovy věže dohlédnout až do vzdálenosti 67 kilometrů. Aktuální ceník vstupu na Eiffelovu věž zobrazíte kliknutím na odkaz Ceník vstupného Eiffelova věž

Levné zájezdy a levnou dovolenou do Paříže zobrazíte kliknutím na odkaz Levná dovolená v PařížiBooking.com