Levná dovolená v Ománu – exotický hit 2016

4. 3. 2016
Publikoval:
3121 přečtení

Exotickým hitem letošní zimní sezóny se v oblasti dovolených stal Omán. Ačkoliv se jedná o poměrně novou turistickou destinaci, získal si Omán mezi cestovateli velmi rychle oblibu. Tento arabský stát se nachází v jihovýchodní části arabského poloostrova na pobřeží Arabském moře a Ománského zálivu.

Omán se snaží rozvíjet cestovní ruch a přilákat do země turisty a zahraniční investory. Rozvoj turismu je opatrný, turismus samotný byl poznamenán vládou dřívějších sultánů. Všichni turisté musí obdržet vízum. Výjimku tvoří občané států Perského zálivu, respektive občané členských států Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu. V roce 1998 navštívilo zemi okolo 612 000 turistů, jejich útraty byly odhadovány na 112 milionů USD. Podle odhadů OSN z roku 1999 jsou denní výdaje spojené s pobytem v Maskatu v ceně 151 USD, v Salále 156 USD.[46] V roce 2008 se cestovní ruch podílel na HDP ze 4 %.

Podle Světové rady cestovního ruchu (World Travel and Tourism Council, zkráceně WTTC) lze však v budoucnu očekávat nárůst přispění sektoru cestovní ruchu k hrubému domácímu produktu. Omán zlepšuje své obchodní vztahy se svými sousedy a činí kroky k ochraně pamětihodností a životního prostředí. WTTC předpokládá, že objem cestovního ruchu dosáhne 8,84 miliard dolarů v roce 2018 (pro srovnání – v roce 2008 to bylo přibližně 2,5 miliard dolarů).

V Ománu se nachází mnoho památek, jmenovitě palác Al Alam, Mešita sultána Kábúse a další mešity a mnoho pevností – an-Nachal, Nazvá, Bahla a další. Bahla je spolu s dalšími třemi památkami zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Pátou památkou na seznamu bylo útočiště přímorožce arabského, které však bylo v roce 2007 jako vůbec první památka UNESCO, vyškrtnuto ze seznamu světového dědictví.

zdroj: WIKIPEDIA

Levnou dovolenou v Ománu vybírejte prostřednictvím vyhledávacího formuláře v pravé části stránek nebo z tipů níže.

[insert_php]
// URL adresa
$url = ‘https://affil.invia.cz/direct/core/tool_xml-feed/download/id/173281-56d938a79d506/’;
// Unikatni nazev
$name = ‘2016030401’;
// Pocet polozek
$count = 50;
// Zde už needitovat
$full_url = “https://www.levna-dovolena.com/invia.php?url=$url&name=$name&count=$count”;
echo file_get_contents($full_url);
[/insert_php]