Marrakéš – červená perla jihu

2. 9. 2017

Pokud plánujete dovolenou a rádi byste oproti klasickým destinacím jako je Bulharsko, Turecko, Řecko, Egypt nebo Tunisko nějakou změnu, můžete zkusit Maroko a konkrétně třeba vnitrozemské město Marrakéš, které leží na úpatí Vysokého Atlasu. „Červená perla jihu“, jak bývá Marrákeš také nazýván, je jedním ze čtyř královských měst, které leží v centrální části země. Jeho dlouhou a bohatou historii dokazuje nadprůměrné množství památek. Ve 12. stol. se město stalo metropolí říše, v 17. stol. obchodním centrem, protože tudy procházely karavany na cestách do vnitrozemí Afriky. V 19. století se zde usadil král Moulay Hassan, za jehož vlády zde byly postaveny nádherné paláce. Dominantou města je mešita Koutoubia s téměř 80 metrů vysokým minaretem a náměstí Djemaa-el Fna, kde se každý večer odehrává mystické divadlo. Scházejí se zde kejklíři, zaklínači hadů, břišní tanečnice a vypravěči. Často navštěvované je mauzoleum Tombaux Saadiens, kde je pochováno více než 60 příslušníků královské saadské dynastie. Palác el-Bahia se dochoval téměř cely, má 150 místností, kde měl vezír Ba Ahmed svůj stočlenný harém. Marrákeš s nádhernou atmosférou z pohádek tisíce a jedné noci ve vás uprostřed palem, fontán a pozůstatků starých opevnění vyvolá nezapomenutelné zážitky.

Dovolenou v Maroku ve městě Marrákeš vyhledávejte zde

Maroko nabízí nádherné pláže a díky subtropickému až tropickému podnebí také rozžhavené slunce. I to jsou důvody, proč si tuto destinaci vybíra za cíl dovolené stále více turistů. Marocké pláže jsou vhodné k dovádění pro dospělé a děti, ale také k ostatním vodím sportům jako je řeba windsurfing. V Maroku je dostatek kvalitních hotelů a turistických center s písečnými plážemi. Mezi nejoblíbenější pláže patří Essaouira a Agadir, kde je jemný písek a pohodlný přístup k moři. Nejznámější pláží je Casablanca. Další známé pláže jsou Cap Sim a Moulay.

Mezi nádhery a taje Maroka paří Sahara. I když je tato největší poušť světa hlavně kamenitá, v Maroku je Sahara spíše písečná. Žijí zde maročtí berberové, což je původní národ, který se přizpůsobil pouštím podmínkám a udržel si prastaré tradice.

Rozhodně navštivte pohoří Atlas. Příroda je zde nádherná a zatím není porušena turistickým ruchem. Dalším typem na výlet může být Volubilis, což je pozůstatek starověkého římského města. Zajímavým místem je také Essaouira, město s kvalitními službami a dokonalými plážemi. Maroko má rozmanito přírodu od lesů až po poušť, tak rozhodně neváhejte a taje marocké krajiny prozkoumejte.
(zdroj INVIA.cz)Imperial Holiday

Marrákeš, Maroko
18.10.-20.10.2019 , Snídaně

21 231 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Farah Marrakech

Marrákeš, Maroko
25.10.-27.10.2019 , Snídaně

20 934 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.2 z 10
Hotel na mapě


Marakéš – mesto z rozprávok tisíc a jednej noci

Marrákeš, Maroko
8.12.-12.12.2019 , Snídaně

12 862 Kč

Doprava: Letecky ()


Atlas Medina & Spa

Marrákeš, Maroko
19.12.-23.12.2019 , Polopenze

17 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Palais Namaskar Marrakech

Marrákeš, Maroko
20.2.-27.2.2020 , Polopenze

47 083 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Sofitel Marrakech Lounge & Spa

Marrákeš, Maroko
16.3.-19.3.2020 , Polopenze

25 280 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě