To nejlepší z Mexika + nejkrásnější pláže s koupáním

20. 4. 2019

Rozbalte to s exotikou – objevte Mexiko! S průvodcem, který je tu jako doma, se vydáte po stopách Mayů, dáte si dostaveníčko s aztéckými Indiány a odhalíte tajemství Sluneční a Měsíční pyramidy. Vyrazíte za přírodními poklady národního parku Cañón del Sumidero a zrelaxujete na plážích Acapulca i proslulého Cancúnu. Poznejte s cestovní kanceláří Radynacestu.cz, jak chutná Mexiko a zažijte exotické dobrodružství s cestovateli! To vše ve skvělém 13 denním poznávacím zájezdu, na který se můžete vypravit letecky z Prahy v podzimním termínu 25.10. – 6.11.2019 za 74990 Kč.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Tyrkysové moře s plážemi v Cancúnu
Proslulá majestátní sopka Popocatépetl
Tajuplné památky mayské civilizace
Vyhlášené speciality mexické kuchyně
Tradiční vesničky a domorodí Indiáni

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Nejlidnatější město amerického kontinentu – Mexico City
Dle letového řádu odlet z Prahy, v podvečerních hodinách přílet do Mexico City a následné ubytování.

V ranních hodinách odletíme z Prahy (s velkou pravděpodobností s jedním přestupem v Paříži) do Mexico City, kam dorazíme v pozdních odpoledních hodinách. Na letišti nás vyzvedne objednaný minibus, kterým přejedeme do hotelu v blízkosti centra města. S ohledem na časový posun, který během cesty absolvujeme, si po příletu dopřejeme odpočinek na hotelu.

Ubytování v hotelu v Mexico City.

2. DEN – Majestátní náměstí Zócalo
Dnes nás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě – Mexico City.

Po snídani se vydáme objevovat Mexico City, které se nachází na místě původního hlavního a největšího města Aztécké říše Tenochtitlan v nadmořské výšce 2 250 metrů. Snoubí se zde moderní život se španělskou koloniální architekturou a předkolumbovskou výstavbou v podobě pyramid. Město je pulsující metropole, která nikdy nespí a v jejíchž ulicích můžeme občas potkat i původní domorodé Indiány v jejich pestrých oděvech.

Začneme na největším náměstí v zemi a jednom z vůbec největších na světě – Zócalo, kde se nacházejí zbytky pyramid původního Tenochtitlanu, dále barokní katedrála, ve které se roku 1968 během letní olympiády vdávala Věra Čáslavská a také rozlehlý Prezidentský palác, původní sídlo dobyvatele Mexika Hernána Cortéze.

Další zastávkou bude Náměstí Tří kultur, kde budeme obdivovat aztécké pyramidy a jeden z nejstarších katolických kostelů na území Nového Španělska, jak se nově dobytá země pod vedením španělské koruny nazývala. V neposlední řadě je toto místo také připomínkou masakru studentů a nespokojených občanů, kteří protestovali proti režimu pár dní před Olympiádou v roce 1968.

V odpoledních hodinách se společně vydáme na výlet do Teotihuacánu – tajemného místa se Sluneční a Měsíční pyramidou a Cestou mrtvých, které bylo opuštěné asi 700 let před tím, než sem dorazili Aztékové. Budeme mít příležitost vystoupat si na třetí největší pyramidu světa (po Cheopsově pyramidě v Egyptě a pyramidě v mexické Cholule).

Ve večerních hodinách se všichni společně vrátíme z Teotihuacánu na hotel v Mexico City.

3. DEN – Barevné kachličky v Pueble
Dnes objevíme město Puebla proslulé svými krásnými barevnými kachlemi a k večeru se přesuneme do města Taxco známého těžbou stříbra.

Dnes se vydáme na cestu z Mexico City do Puebly – města vyhlášeného keramikou, jejíž výrobu sem přivezli Španělé. Barevné kachle zdobí fasády koloniálních domů a na místním tržišti si můžeme koupit nějaký keramický suvenýr, nejcennější je pak talaverská keramika. Kromě keramiky budeme obdivovat i Kapli růžence – nádherně zdobenou, která je celá pokrytá ornamenty, lístečky, cherubíny…

Cestou do Puebly uvidíme nejznámější mexickou sopku Popocatépetl. Poté se vydáme do hor do slavného města stříbra – Taxco. I zde je nádherný katolický kostel Santa Prisca, který je důkazem ohromného bohatství získávaného z těžby stříbra. Spletité uličky Taxca jsou plné obchodů se stříbrnými šperky rozličných tvarů a zpracování.

Ve večerních hodinách se ubytujeme v hotelu v Taxcu.

4. DEN – Acapulco je považováno za perlu Tichého oceánu
Dnes se vydáme do Acapulca, který je právem nazýván perlou Tichého oceánu.

Ráno vyrazíme do Acapulca, kde na nás dýchne mexická dovolenková atmosféra. V minulosti bylo Acapulco velmi důležitým přístavem, kudy proudilo do Nového světa zboží a koření z Filipín či Číny a dále se přepravovalo suchou cestou na východní pobřeží Mexika, odkud lodě pokračovaly k nám do Evropy. V Acapulcu najdeme Tradiční část se Zócalem a vilami, kde si užívaly dovolenou hollywoodské hvězdy jako Elizabeth Taylor, Frank Sinatra či Johny Weissmuller.

Nachází se zde také slavný útes La Quebrada, odkud skáčou odvážní skokani do bouřlivých vln a riskují své životy. Další částí letoviska je Acapulco Dorado, kde je spousta moderních hotelů, restaurací, obchodů, barů a diskoték. Večer se vypravíme na večeři, případně posedět do baru a nasát atmosféru tohoto přímořského města.

Návrat na hotel v Acapulcu s průvodcem nebo individuálně.

5. DEN – Slavný útes La Quebrada
Dnešní den můžeme strávit odpočinkem na některé z pláží v Acapulcu anebo se společně s průvodkyní vydat na okružní plavbu lodí po zátoce.

Po snídani se vydáme na projížďku městem – společně se vydáme do Tradiční části města na náměstí Zócalo a nevynecháme ani La Quebradu, která je proslulá skokany, kteří se nebojí skočit z 35 metrové výšky rovnou do vody. Se zatajeným dechem můžeme sledovat odvážlivce, kteří se nebojí vrhnout se z neuvěřitelné výšky přímo do velkých vln.

Odpoledne je pak možné vydat se na některou z pláží v Acapulcu, případně se účastnit připraveného fakultativního výletu lodí po zátoce. Na lodi je otevřený bar, kde můžete ochutnat mnoho druhů alkoholických nápojů a koktejlů (tyto nápoje jsou v ceně a můžete pít neomezené množství). Za příplatek si pak můžete dát malé občerstvení (občerstvení, sendvič či popcorn).

Večer se vydáme na společnou večeři do restaurace na doporučení průvodkyně a na hotel se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

6. DEN – Vyzkoušejte si vyhlášené pláže v Acapulcu
Volný den, který můžete strávit na některé z pláží ve městě, případně se vydat objevovat město.

Přímořské letovisko Acapulco nabízí kilometry dlouhých písečných pláží, kde si dnes odpočineme. Zdejší pláže s pozvolným vstupem do moře jsou opravdu nádherné. Můžeme vyzkoušet například slavnou pláž La Angosta či Caleta.

Zájemci mohou zvolit některý z mnoha lodních výletů a vyrazit si na okružní plavbu podél pobřeží nebo se toulat městem.

Návrat na hotel v Acapulcu s průvodcem nebo individuálně.

7. DEN
Dnešní den nás čeká přelet z Acapulca do města Tuxtla Gutiérrez a následně projížďka loďkou v Cañónu del Sumidero a návštěva indiánského města San Cristobal de las Casas.

Brzy ráno se společně vydáme na letiště v Acapulcu, odkud přes Mexico City odletíme do města Tuxtla Gutiérrez.

Po příletu se ubytujeme a vyrazíme směrem ke Cañónu del Sumidero. Čeká nás projížďka kaňonem lodí po řece Grijalva, příkré útesy stoupají místy údajně až do výšky 700 metrů. Uvidíme zvláštní formaci „Vánoční stromeček“, který tvoří vodopád modelující stěnu, ta následně obrostla mechem a vegetací a z dálky připomíná smrk. Pokud budeme mít štěstí, tak v tomto národním parku uvidíme krokodýly, opice a různé druhy dravců.

Potom budeme pokračovat do malebného města San Cristobal de las Casas, kde žijí převážně domorodí Indiáni různých etnik. Město je proslulé starou koloniální architekturou, nízkými domy s červenými střechami, indiánským tržištěm se suvenýry, jídlem, ovocem a zeleninou. Ani zde nezapomněli španělští kolonialisté vystavět velkolepý zdobený kostel Santo Domingo.

Ubytování ve městě San Cristobal de las Casas.

8. DEN – Dechberoucí Caňon del Sumidero
Dnes nás čeká indiánská vesnice San Juan de Chamula a večer odjedeme do města Palenque.

Po snídani nás čeká cesta do indiánské vesnice San Juan de Chamula, kde uvidíme místní domorodé Indiány v jejich typických krojích, přizpůsobených chladnějšímu podnebí hor (např. teplé chlupaté sukně). Navštívíme odsvěcený kostel San Juan, kde místo kněžích úřadují indiánští šamani. Poté nás čeká přejezd do města Palenque, kde se ubytujeme.

Ve večerních hodinách se ubytujeme na hotelu v Palenque.

9. DEN – Mayské památky ve městě Palenque
Prohlídka Palenque, které je mayskou archeologickou lokalitou.

Po snídani se vydáme do Palenque, které vznikalo od 3. století před naším letopočtem a po roce 799 našeho letopočtu postupně upadalo, bylo opuštěno a následně jej do svých útrob spolkla okolní džungle. Právě zde byl v Chrámu nápisů objeven hrob vládce Pakala, jeden z nejúžasnějších archeologických nálezů připomínající velikost Mayské civilizace. Projdeme si také palác, podíváme se k Chrámu Kříže, Chrámu Slunce a Chrámu Listového Kříže. Pak nás čeká delší přejezd do města Campeche, kam přijedeme večer a ubytujeme se.

Po společné večeři se vrátíme zpět na hotel v Campeche a po dlouhém cestování si odpočineme.

10. DEN – Nejznámnější město na Yucatánu – Chichen Itzá
Dopoledne prohlídka města Campeche a odpoledne přejezd do Cancúnu.

Ráno se vydáme na prohlídku města Campeche, které se nachází na pobřeží Mexického zálivu. Město má částečně dochované koloniální opevnění a jeho typickým znakem jsou nízké domy v pastelových barvách. Ani zde nechybí barokní katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie.

Pak se vydáme do nejznámějšího mayského města na Yucatánu – Chichen Itzá. Tento areál si projdeme, abychom mohli obdivovat slavnou Kukulkánovu pyramidu, Velké hřiště na rituální hru Tlachtli či Observatoř.

Po prohlídce Chichen Itzá budeme pokračovat do dnes asi nejslavnějšího mexického přímořského letoviska – Cancún. Tento moderní resort plný velkolepých hotelů, luxusních obchodů a nočních podniků se rozprostírá podél bílé písečné pláže a je omýván tyrkysovými vodami Karibiku.

Ve večerních hodinách se ubytujeme na hotelu v Cancúnu.

11. DEN – Cancún leží na břehu Tichého oceánu
Dnes nás čeká volný den v Cancúnu, který můžeme využít k odpočinku na plážích anebo k poznání města.

Dnes nás čeká volný den v letovisku na březích Karibského moře – Cancúnu. Město nabízí nespočet možností pro trávení volného času – nákupní centra, restaurace či bary. Zájemci mohou navštívit delfinárium, případně některý z místních aquaparků.

Kdo bude chtít zrelaxovat po náročném cestování, může se vydat na některou z vyhlášených pláží. Zdejší pláže s jemným bílým pískem a klidným mořem vytváří perfektní podmínky pro odpočinek. Milovníci vodních aktivit mohou vyzkoušet například vodní lyže, surfování, případně kajak.

Ubytování v hotelu v Cancúnu.

12. DEN – Oblíbené letovisko Cancún
Dnešní den můžeme využít k relaxaci na plážích anebo se vydat na výlet do okolí.

Poslední den nás čeká opět relax na krásných plážích, případně se můžeme vydat nakoupit do města suvenýry a návštěvu Mexika tak zakončit v některé z místních restaurací výbornou večeří.

Ubytování v hotelu v Cancúnu.

13. DEN
Odlet z Cancúnu zpět do ČR.


Komentáře:
H10 Gran Tinerfe

Tenerife, Kanárské ostrovy
1.11.-8.11.2019 , All Inclusive

35 590 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


The Ritz-Carlton, Abama

Tenerife, Kanárské ostrovy
1.11.-11.11.2019 , Plná penze

61 100 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Iberostar Sábila

Tenerife, Kanárské ostrovy
4.11.-18.11.2019 , Polopenze

56 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 9.1 z 10
Hotel na mapě


Iberostar Anthelia

Tenerife, Kanárské ostrovy
11.11.-25.11.2019 , Snídaně

62 190 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 9.4 z 10
Hotel na mapě


Troya

Tenerife, Kanárské ostrovy
25.11.-9.12.2019 , Plná penze

45 300 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7 z 10
Hotel na mapě


La Siesta Tenerife

Tenerife, Kanárské ostrovy
6.1.-13.1.2020 , Polopenze

25 019 Kč

Pobytové, Dítě zdarma / se slevou
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.9 z 10
Hotel na mapě


Blue Sea Lagos De Cesar

Tenerife, Kanárské ostrovy
6.1.-17.1.2020 , Polopenze

21 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8 z 10
Hotel na mapě


Zentral Center

Tenerife, Kanárské ostrovy
20.1.-27.1.2020 , Snídaně

20 600 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Suite Villa Maria

Tenerife, Kanárské ostrovy
24.1.-7.2.2020 , Snídaně

93 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Gf Gran Costa Adeje

Tenerife, Kanárské ostrovy
27.1.-10.2.2020 , Plná penze

52 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8 z 10
Hotel na mapě


Best Jacaranda

Tenerife, Kanárské ostrovy
10.2.-17.2.2020 , Polopenze

25 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.6 z 10
Hotel na mapě


Spring Hotel Vulcano

Tenerife, Kanárské ostrovy
21.2.-28.2.2020 , Plná penze

27 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2 z 10
Hotel na mapě


Gran Hotel Turquesa Playa Senior 55+

Tenerife, Kanárské ostrovy
13.3.-20.3.2020 , Plná penze

17 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.5 z 10
Hotel na mapě


Gala

Tenerife, Kanárské ostrovy
13.3.-20.3.2020 , Plná penze

25 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9 z 10
Hotel na mapě


Smy Puerto De La Cruz

Tenerife, Kanárské ostrovy
16.3.-30.3.2020 , Snídaně

25 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7 z 10
Hotel na mapě


H10 Conquistador

Tenerife, Kanárské ostrovy
16.3.-30.3.2020 , All Inclusive

63 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2 z 10
Hotel na mapě


Coral Teide Mar

Tenerife, Kanárské ostrovy
17.4.-1.5.2020 , Snídaně

21 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 8.5 z 10
Hotel na mapě


Apartmány Turquesa Playa

Tenerife, Kanárské ostrovy
8.5.-15.5.2020 , All Inclusive

21 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha)hodnocení: 8.6 z 10
Hotel na mapě


Perla Tenerife

Tenerife, Kanárské ostrovy
29.6.-13.7.2020 , All Inclusive

25 500 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 7.6 z 10
Hotel na mapě


Catalonia Punta Del Rey

Tenerife, Kanárské ostrovy
13.7.-20.7.2020 , All Inclusive

21 200 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.9 z 10
Hotel na mapě


Hard Rock Tenerife

Tenerife, Kanárské ostrovy
7.9.-21.9.2020 , Snídaně

45 259 Kč

Pobytové, Sleva za včasný nákup
Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě