To nejlepší z Moskvy (poznávací zájezd)

15. 4. 2019

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Moskvy. Projdete se po Rudém náměstí, budete obdivovat proslulý Kreml, užijete si okružní jízdu stanicemi moskevského metra i vyhlídkovou plavbu. Prohlédnete si klášterní městečko Sergijev Posad či matrjošky v Muzeu hraček. Ponořte se s cestovní kanceláří Radynacestu.cz do carského Ruska a poznejte Moskvu prostřednictvím skvělého poznávacího zájezdu, na který se můžete vypravit letecky z Prahy v letním termínu 17. 7. – 21. 7. 2019. Cena činí 19990 Kč. Součástí zájezdu je ubytování ve 3* hotelu se snídaní.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Pohádkový chrám Vasila Blaženého
Umělecké stanice moskevského metra
Symbol ruské moci – Kreml
Proslulé nákupní středisko GUM

Program zájezdu je následující:

1. DEN
Přílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu procházka centrem města s průvodcem.

2. DEN – Naši cestovatelé u pomníku A. S. Puškina
Dnes se budeme věnovat Moskvě a nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina, Kreml či Chrám Vasila Blaženého.

Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního Chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM.

Poté budeme pokračovat v prohlídce v srdci Ruska, Kremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car. Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“, Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja, hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři nebo nákupům, např. ve vyhlášené restauraci Kafe Puškin, a ochutnat některé ruské speciality.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3. DEN – Stanice moskevského metra Komsomolskaja si obdiv našich cestovatelů zaslouží
Společně se dnes vydáme do městečka Sergijev Posad, odpoledne návrat a pro zájemce návštěva nejvýznamnější moskevské galerie.

Ráno se vlakem vypravíme na výlet do jednoho z nejdůležitějších náboženských center v zemi, klášterního městečka Sergijev Posad, které je srdcem ruské pravoslavné církve. Navštívíme komplex zdejšího kláštera, jehož modré a zlaté kupole tvoří nezapomenutelné panorama. Po prohlídce se vydáme do centra města, na hlavní náměstí obklopené kavárnami a obchůdky a také tržnicí s řemeslnými výrobky. Zájemci budou moci v individuálním volnu navštívit Muzeum hraček, jejichž výroba má ve městě mnohaletou tradici. Údajně zde dokonce byla vyrobena vůbec první matrjoška.

Odpoledne se vrátíme zpět do Moskvy a budeme si moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém uvidíme cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. DEN – Naši cestovatelé před chrámem Krista Spasitele
Dnes nás čeká návštěva největšího významného kláštera, hřbitova s hroby významných ruských osobností a také plavba lodí.

Ráno se vydáme na prohlídku do poklidného areálu Novoděvičího kláštera, který je největším moskevským ženským klášterem. Nedaleko se rozkládá také Novoděvičí hřbitov, na kterém jsou pohřbeny ty největší ruské osobnosti, ať již z uměleckého či politického života (Čechov, Gogol, Jelcin aj.). Po prohlídce hřbitova a kláštera nás bude vyrazíme na vyhlídkovou plavbu lodí, během níž uvidíme významné památky tím nejlepším možným způsobem – z hladiny řeky Moskvy.

Dopravíme se do centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Poté se vydáme k ohromnému Chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy a jeho původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

5. DEN – GUM je nejslavnější obchodní dům v Moskvě
Individuální program pro nákupy či návštěvu památek, popřípadě některého z moskevských muzeí, vše v závislosti na čase odletu.

Komu muzea nebudou po chuti, může volný čas využít k návštěvě dalších pamětihodností či si jen užít atmosféru města. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

Sheraton Grand Doha

Doha, Katar
16.5.-21.5.2019 , Snídaně

33 837 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5,


Grand Hyatt Doha & Villas

Doha, Katar
28.5.-11.6.2019 , Snídaně

47 043 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)


Hilton Doha

Doha, Katar
6.6.-13.6.2019 , Plná penze

42 598 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5,


Holiday Inn Doha

Doha, Katar
10.6.-15.6.2019 , Snídaně

25 277 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)


Intercontinental Doha

Doha, Katar
29.6.-4.7.2019 , Polopenze

32 457 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)


Banana Island

Doha, Katar
15.7.-25.7.2019 , Snídaně

75 547 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5,


Marsa Malaz Kempinski

Doha, Katar
17.7.-25.7.2019 , Snídaně

52 667 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Sharq Village & Spa

Doha, Katar
25.7.-1.8.2019 , Snídaně

40 470 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Sheraton Doha Resort & Convention Hotel

Doha, Katar
1.8.-8.8.2019 , Polopenze

50 861 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


The St. Regis Doha

Doha, Katar
1.8.-9.8.2019 , Snídaně

43 705 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Banana Island Resort By Anantara

Doha, Katar
20.8.-27.8.2019 , Polopenze

79 329 Kč

Doprava: Letecky ()
Hvězdiček: 5,


St. Regis Doha

Doha, Katar
22.8.-31.8.2019 , Polopenze

57 483 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5,