Velký okruh severním Kyprem – AKCE SENIOR 50+

10. 9. 2017

Dnes tu máme něco pro milovníky poznávacích zájezdů a konkrétně pro seniory nad 50 let. V termínu 21.10. – 28.10.2017 je k dispozici letecký poznávací zájezd s odletem z Prahy – Velký okruh Severním Kyprem za cenu 6980 Kč. Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let si připlatí 2000 Kč.

Bližší informace o zájezdu a rezervace zde

1. den: Přílet do destinace. Po přivítaní na letišti v Lefkosii (letiště Ercan) bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Kyrenia a ubytování. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

2. den: Informační schůzka a půldenní výlet do města Kyrenia (Girne). Tento den budemte mít informační schůzku, kde budete mít možnost probrat s průvodcem průběh cesty a objednat si programový balíček. Po informační schůzce se vydáte na první výlet do města Kyrenia (Girne). Zde budete mít možnost navštívit vesnici Bellapais, ve které spisovatel Lawrence Durrell napsal svou slavnou knihu „Bitter lemons“. Samotná obec se nachází v malebném místě na úpatí hory Fife Finger (pět prstů). Také se v obci nachází zřícenina kláštera (Abbey of Bellapais), která je mistrovským dílem gotického umění. Ze zříceniny se nabízí nádherný výhled na Kyreniu. Následuje volný čas na oběd (oběd není zahrnut v ceně výletu). Odpoledne navštívíme starý přístav města Kyrernia, která je dnes důležitým přístavním městem Severního Kypru. Přímo v přístavu se nachází místní pevnost, ve které je zřízeno námořní muzeum. Zde je vystavený vrak lodi ze čtvrtého století před našim letopočtem, jenž byl nalezen v relativně dobrém stavu ve vodách poblíž Kyrenie. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

3. den: Celodenní výlet do hlavního města Kypru – Nicosia s obědem. Výlet do hlavního města Kypru – do Nikósie. Jako jediné rozdělené hlavní město na světě, Nikósie nabízí na relativně malém území velkou nabídku různých kultur a památek. Navštívíte tyto pamětihodnosti města: bránu Girne a jedinečnou tzv. zelenou linii, která rozděluje město na 2 části – jižní a severní. Brána Girne byla používaná k přepravě do severních oblastí, zejména do Kyrenie. Navštívíte též staré benátské zdi a mešitu Selemiye, která je významnou, historickou stavbou a jednou z dominant historického města. Dále uzavřený velký bazar a nákupní ulici Arasta. Ve volném čase můžete prozkoumat jižní část města (zde je nutné s sebou mít cestovní pas nebo občanský průkaz, bližší informace u delegátky). V průběhu pěší procházky historickým centrem severní části města se naobědváte (oběd je zahrnutý v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Následuje transfer zpět do hotelu. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

4. den: Celodenní výlet do města Famagusta s obědem + změna hotelu. Po snídani opustíte první hotel a čeká vás cesta do města Famagusta. Cestou navštívíte starověké řecko-římské město Salamis, kde budete mít možnost vidět pozůstatky divadla, lázní nebo starověkého gymnázia. Následuje oběd (oběd je v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Poté se vydáváte dál na cestu a uděláte si zastávku ve velkoobchodu s ručně tkanými koberci (možnost nákupů). Výlet pokračuje do proslulého města Famagusta. Navštívíte zde gotickou katedrálu Sv. Mikuláše, nyní přestavěna na mešitu a pojmenovaná Lala Mustafa Pasha. Pro město Famagusta je katedrála významnou, náboženskou památkou. Na programu je také pohled na Varoshu – opuštěnou jižní čtvrť města Famagusta, která se nachází na krásné písečné pláži. Kdysi to bývalo světoznámé letovisko, kam se sjížděly celebrity jako Brigitte Bardotová, Richard Burton či Elisabeth Taylorová. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Famagusta.

5. den: Celodenní výlet na poloostrov Karpaz Peninsula s obědem
Čeká vás výlet do krásné krajiny a přírody. První zastávkou bude klášter Sv. Barnabáše, kde se také nachází malé archeologické muzeum. Klášter byl založen v místě, kde se nalézal hrob apoštola Barnabáše. Připomíná významnou roli, jakou kyperský král hrál v křesťanském světě ve Středozemí. Poslední zastávkou před obědem bude „smíšené“ městečko Dipkarpaz, kde doposud žijí pohromadě Řekové a Turci. Následuje pauza na oběd (oběd je v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Po obědě vyrazíte přes nádhernou krajinu tohoto poloostrova ke klášteru, který je věnován Sv. Ondřejovi a je důležitým místem pro kyperské pravoslavné církve. S trochou štěstí budete moci zahlédnout divoké osly, kozy a ovce. Na zpáteční cestě se zastavíte v Ayas trias, kde budete mít možnost pozorovat nádherné mozaiky na podlaze bývalé baziliky. Následuje transfer zpět o hotelu. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Famagusta.

6. den: Celodenní výlet do města Girne (Kyrenia) s obědem + změna hotelu. Po snídani se vydáte na další trasu do města Girne (Kyrenia). Během cesty navštívíte specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou s možností výhodných nákupů. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Další návštěvou bude hrad Sv. Hilariona, který je ukrytý v pohoří nad městem Girne. Jedná se o nejzachovalejší zříceninu hradu, který byl někdejším letním sídlem Lusignianské dynastie. Své kouzlo má i nádherný výhled, který tato pevnost nabízí, a můžete si zde udělat krásné fotografie kyperského pobřeží. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Girne (Kyrenia).

7. den: Volný den nebo celodenní výlet na jižní Kypr do města Paphos. Pro ty co nechtějí odpočívat mají možnost sezúčastnit fakultativního výletu na jižní Kypr, do starobylého, antického města Paphos. Příjemné, přátelské a starobylé městečko Paphos se rozkládá na jihozápadním pobřeží Kypru. Podle pověsti se nedaleko něj vynořila z pěnivých mořských vln bohyně lásky a krásy Afrodita. Mystické místo, kde se tak stalo, se dnes nazývá Petra tou Romiou (Řekova skála) a patří k hojně navštěvovaným atrakcím v okolí Paphosu. Paphos si jako jedno z mála kyperských měst dokázalo zachovat svou původní identitu a nepodlehlo rychlé turistické výstavbě. Celé město je díky velkému počtu památek, které se podařilo dochovat, zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejnavštěvovanější místa Paphosu patří rozsáhlé naleziště antických vykopávek v části Nea Paphos, neboli Kato Paphos. Samotné historické centrum města tvoří komplexy Agora a Asklepion. Za zmínku stojí architektonické památky jako Aionův dům nebo Theseusova vila. Dále je možné v této lokalitě vidět Odeon s kostelem i malebným přístavem, křesťanské katakomby ukryté v hoře Fabrica a spoustu dalších památek. Podvečer návrat do hotelu. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Girne (Kyrenia).

8.den: Odlet zpět do Prahy.VELKÝ OKRUH SEVERNÍM KYPREM – AKCE SENIOR 50+

Severní Kypr, Kypr
12.10.-19.10.2019 , Snídaně

8 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


To nejlepší z Kypru + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Severní Kypr, Kypr
16.5.-23.5.2020 , Snídaně

22 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Cesta za perlami Kypru

18.5.-25.5.2020 , Dle programu

15 471 Kč

Doprava: Letecky (Praha)