Za teplem do Dominikánské republiky

Máte rádi teplo a už teď jste otráveni z nadcházejících chladných měsíců. Pak pro vás máme tip na zimní exotickou dovolenou v Dominikánské republice. Dominikánská republika se v posledních letech stala nejžádanější destinací, do které se Češi v zimě vypravují. A jaká je Dominikánská republika a dovolená v ní?

Dominikánská republika leží v Karibském moři na ostrově Hispaniola. V roce 1946 ji při svých mořeplaveckých výpravách objevil Kryštof Kolumbus. Jejím hlavním městem je Santo Domingo a úředním jazykem španělština. V turistických centrech si pak povětšinou vystačíte s angličtinou. Oproti středoevropskému času je zde o 6 hodin méně a doba letu z Evropy do Dominikánské republiky je přibližně 11 – 13 hodin.

Pokud si přejete strávit dovolenou v tropickém ráji, je Dominikánská republika vhodná volba. Ne nadarmo je také přezdívána Perla Karibiku. Najdete zde průzračně čisté moře, dlouhé palmové pláže a mnoho národních parků. V hlavním městě Dominikánské republiky na vás čeká původní městské opevnění, můžete navštívit dům, kde nějaký čas pobýval Kryštof Kolumbus. Dále můžete navštívit Los Tres Ojos – 15 metrů vysokou krápníkovou jeskyni, muzeum jantaru, kopii Bílého domu ve Washingtonu nebo rozsáhlou botanickou zahradu.

Dominikánská republika má svým návštěvníkům jistě co nabídnout. Dovolenou v této krásné destinaci můžete vybírat prostřednictvím pohyblivého banneru níže.